גידול ירקות בעציצים

תאריך פרסום: 26.11.2017
| 0 תגובות

גידול ירקות ליד הבית הוא כל כך פשוט שמוזר שעדיין אין גינת ירקות ליד כל בית בישראל. הרי כל מה שנחוץ לנו זה בסך הכול חלקת אדמה, שמש, ומים. וכמובן הרבה אהבה. באופן עקרוני כל אחד יכול גדל ליד הבית ירקות, שהם מצרך בסיסי שמשמש אותנו להכנת סלט, מיצים וגם בבישול. גינה מזינה היא חברה שמתמחה התכנון, הקמה ותחזוקה של גינות אורגניות ואקולוגיות. תוכלו להתייעץ איתם לגבי כל נושא שקשור לגננות והרמת גינות באופן כללי. לחברה מקצועית יש את הניסיון והידע הנדרש על מנת לאפשר לכם להקים גינת ירק משלכם.

גידול ירקות בחממה

חממה היא למעשה חדר סגור עם בקרת טמפרטורה אשר מאפשר לנו לגדל מגוון רחב מאוד של צמחים וירקות שונים. באפשרותנו לשלוט בטמפרטורה, בחשיפה לאור ובלחות אשר שוררת בתוך החממה. על אף שחממה היא לא סביבת הגידול הטבעית של ירקות וצמחים, עדיין מדובר בגידול אורגני. אנחנו רק מדמים סביבה טבעית אל לא מתערבים באופן כימי אלא רק ביולוגי.

רכישה של חממה כזו דורשת קודם כל מיקום. יש להציב אותה במקום אשר חשוף לאור השמש לחלות למשך שמונה שעות ביום. צמחי התבלין והירקות מאוד אוהבים שמש. לעיתים נעודד את הירקות באמצעות תאורה מלאכותית (מנורות פלורוסנס). כמו כן ישנם צמחים אשר זקוקים לפחות אור. מומלץ לקרוא בעיון את הוראות העוסקות בנושא גידול ירקות וצמחי התבלין השונים ובכל מקרה תמיד אפשר להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בנושא.

השקיה נאותה

חשוב לדעת באיזו תדירות להשקות את הצמחים. אמנם ירקות אוהבים הרבה מים אבל לפעמים עודף מים עלול לגרום יותר נזק וגם לבזבוז משאבים. בעקרון חשוב להשקות את הגידולים כשהאדמה יבשה. בעונת הקיץ כדאי להשקות פעמיים שלוש ביום, ובחורף אפשר להתחשב בכמות הגשם.  לכל חממה יש כמה אמצעים טכנולוגיים אשר מסייעים לה לדמות את הסביבה הטבעית של הצמחים. מערכות השקיה וערפול, קיימות מערכות שונות חלקת ימחזרו את המים לאחר השימוש, חלקם ישתמשו באדים שהצטברו על דפנות החממה. מערכות אלה יודעות לנתח את מזג האוויר ולפעול לפיו. כמו כן, מערכת בקרת טמפרטורה מבוססת על הכיסוי של החממה אשר שומר שלא יברח חום ומעודד כניסה של חום.

אולי יעניין אותך גם...

תאריך פרסום: 26.11.2017
גידול ירקות ליד הבית הוא כל כך פשוט שמוזר שעדיין...
תאריך פרסום: 10.04.2018
מתכון סלק בסיר בטעם עשיר ל-2-3 אנשים: 25 דקות...
תאריך פרסום: 15.03.2018
גם כאשר אנו משוחחים עם לקוחות שכבר ״השתכנעו״ ורוצים לאמץ...

צרו איתנו קשר | מלאו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני