גינה אורגנית במרפסת

תאריך פרסום: 26.11.2017
| 0 תגובות

פירוש המילה אורגני מתייחס לגידול של יבול חקלאי ללא שימוש בדישון או בריסוס נגד מזיקים. גינה אורגנית היא בעיקר גינה שמדברת עם הסביבה בשפה שהיא אוהבת. אמנם קיימים "מזיקים" אשר פוגעים בחלק מהתוצרת החקלאית, אך ריסוס ושימוש בחומרים כימיים מזיקים בהרבה ופוגעים באדמה. גינה מזינה היא חברה אשר עוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקת גינות אורגניות ואקולוגיות. החברה מציעה יעוץ והכוונה בנושא גידולים של פירות וירקות ועוד. מומלץ להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום על מנת להגיע לתוצאות הכי טובות.

גינה אורגנית – האם המזיקים בהכרח מזיקים

כשאנחנו מוותרים על היכולת לגונן על התוצרת החקלאית שלנו האם אנו בהכרח פוגעים בפירות והירקות שגידלנו. הטענה הרווחת כיום היא שריסוס ושימוש בחומרי דישון כימיים לטווח ארוך וקצת רק פוגעים באדמה ובסביבה הקרובה שלנו. כשאנחנו משמידים מזיק מסוים בעצם אנחנו גוזלים אותו מהיצור שניזון ממנו. וכך נפגע האיזון האקולוגי. זוהי שרשרת של טעויות שלא נגמרת ולכך עדיף שלא להתחיל אותה בכלל. ירקות עדיף לגדל במינימום התערבות.

האדמה היא יצור חי

האדמה היא לא דומם, צריך להתייחס אליה כאל אורגניזם חי אשר מכיל את התנאים הטובים ביותר שהצמחים זקוקים לו. שימוש בחומרי הדברה כימיים כורמים למספר תופעות:

  • גדילה מואצת ולא פרופורציונלית של היבול. ומן הסתם תות שדה גדול לא יותר בריא ומתוק מתות אורגני.
  • שינוי לרעב המאזן האקולוגי על ידי השמדת חלק גדול מבעלי החיים. כשאנחנו פוגעים בחרקים אז גם הציפורים נפגעות וכו'.
  • חומרי ההדברה מגיעים דרך האוויר והפירות עצמם אלינו. ואנו מכניסים אותם אל תוך מערכת הדם שלנו.
  • דשן עלול "לשרוף" את האדמה ולפגוע בה לטווח ארוך כך שהיא לא תצמיח יבול במשך זמן רב.

הגינה הפרטית שלך

הקמת גינה אורגנית ליד הבית שלכם תבטיח תוצרת טעימה, בריאה ועסיסית שלא מכילה חומרים מזיקים. אם בכל זאת תחליטו לנסות להילחם בחרקים ישנה שוטה שנקראת הדברה ביולוגית. היא עושה שימוש בטבע וזה הרע במיעוטו. ישנם גם חומרי הדברה שמכונים ידידותיים לסביבה, הם עברו את הבדיקות הנדרשות ועומדים בתקן מיוחד שאינו מותיר מקום לספק.

 

אולי יעניין אותך גם...

תאריך פרסום: 26.11.2017
פירוש המילה אורגני מתייחס לגידול של יבול חקלאי ללא שימוש...
תאריך פרסום: 06.11.2016
מה הופך את המאכלים שלנו ל "אוכל טוב" ? אין ספק...
תאריך פרסום: 30.12.2018
בישראל של שנת 2019, אנחנו רואים שהחלום הרומנטי על שטח...

צרו איתנו קשר | מלאו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני