גינה אורגנית

תאריך פרסום: 06.11.2016
| 0 תגובות

מהי גינה אורגנית ביתית? 

כשמדברים על גינה אורגנית או גינה המטופלת באופן אורגני יש לקחת בחשבון את כל המשתנים והאמצעים השונים ולא רק את אופן הדישון וההדברה. פעולות שונות כגון: גיזום, בחירת צמחים, ניהול השקיה, חיפוי האדמה, התאמה אקלימית אזורית, השקעת משאבים ועוד יקבעו אם הגינה שלכם אורגנית או לא. מיותר לציין באתר זה שריסוס דישון והדברה על ידי כימיקלים לא בא בחשבון עקב פגיעתו בבריאות האדמה, המים, האוכלים מן הגינה(חרקים, מכרסמים,בעלי כנף ואנשים ) ובכך מתבטל לחלוטין את הרעיון האורגני, האקולוגי.

גינה אורגנית 

מה עושים עם החרקים? או מה שמוגדר לצערנו כ״מזיקים״

התשובה המהירה והכנה ביותר היא: כלום!. גינה הזוכה לטיפול נכון ומתחשב תפתח בעצמה מערך של איזונים ובלמים. ניסיונות העבר הכושלים והמזיקים הוכיחו שהדברה רק מחמירה את המצב ומייצרת בעיות חדשות שאין לנו מושג איך לטפל בהן. עלינו לקבל השראה מהטבע וליישם רעיונות אלו בגינתנו. גינה אורגנית, ירק או רב שנתית תזמין מגוון רחב של יצורים שותפים לתהליך. מינימום של התערבות יביא להתבססות של אוכלוסיות מגוונות בגינה ומאזן בריא בין טורפים לנטרפים. חשוב לזכור את השותפים הטבעיים ולתת להם מקום בגינה ולקחת בחשבון שגינה בריאה ומזון בריא ואיכותי באים יד ביד עם הכלה שלהם בגינתנו.

גינון אורגני – עזרה מבעל מקצוע

רוב חברות הגינון פועלות בשיטות מאד קונבנציונליות פוגעניות והדאגה לסביבה ולבריאותה נמצא בתחתית הרשימה שלהן. ישראל עוברת שינוי בשנים האחרונות אך הדרך עוד ארוכה. בימינו מתגברת מגמה של בדיקה ובירור בקרב הציבור בכל מה שקשור לתוכן המוצר אותו הם קונים ומה מסתתר מאחורי הקלעים של הפעולות והחומרים השונים המשרתים את חיינו. אנחנו בגינה מזינה פועלים על פי סט של עקרונות המנחה אותנו ביצירה של מרחבים שופעים ובריאים. הגינה שלכם עצובה? החלפתם גננים, עקרתם, שתלתם והתאכזבתם? צרו יתנו קשר ונעלה את הגינה שלכם על מסלול חדש.

אולי יעניין אותך גם...

תאריך פרסום: 10.04.2018
מתכון סלק בסיר בטעם עשיר ל-2-3 אנשים: 25 דקות...
תאריך פרסום: 26.11.2017
ככל שמדובר בצמחי תבלין, אין כל בעיה לגדל  אותם בבית...
תאריך פרסום: 26.11.2017
גידול ירקות ליד הבית הוא כל כך פשוט שמוזר שעדיין...

צרו איתנו קשר | מלאו את הפרטים הבאים
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני